• قطعا مطالعه درباره مفاهیمی تاریخی مثل خانواده و ساختمان سازی از نظر حقوق زمان پیشین ومقایسه مثلا قوانین ازدواج و بنایی در دوران مادها و اکنون بر روشن شدن مفهوم حقوقی اجتماع کمک خواهدکرد.

 • یک آرزو درباره آموزش معماری وجود دارد و آن آموزش تئاتر در دبیرستانها و سپس وارد کردن دانشجوها به رشته معماری با تعلیم مقدمات مردم شناسی و انسان شناسی است که منجر به معماری انسانی میشود و دراین کتاب این روش آکادمیک شرح داده میشود.

 • کتابی که با ایده"امنیتی که مقدمه معماری میشود"ویک نظریه شناخت شش قسمتی قابل مطالعه است:

  1-آدرس،اسم ،پلاک

  2-عمودی،افقی

  3-بسته،باز

  4-خاص،عام

  5-تن،روان

  6-صورت،معنی.

 • دراین کتاب به موضوع تقدس امر معنوی از دیدگاه عرفا درسطح جهانی اشاره رفته است؛از اوپانیشادهای هندی تا اکهارت و ابن عربی ولی با بیان دل چسب فارسی دوستان ترجمه زیبایی هم به آن اضافه شده که واقعا رساننده موضوع است.

 • اضافه بر تعیین مشخصات و عناصر فیزیکی وشیمیایی ساختمان ها دررسته های مختلف از ابعاد گذرگاههای طراحی شده در فضاها هم حتی اطلاعاتی ازاین کتاب دردسترس است.

 • کتابی که اصول طراحی وگرافیک محوطه را بخوبی درنمونه هایی آموزش داده بهمراه ربط کاشت گیاهان لازم در قاره امریکا به اقلیم آن.

 • مسایلی قابل بسط در هندسه مسطحه که از مجله مطرح کوانت چاپ مسکو انتخاب شده اند ومانند بقیه کتابهای روسی زمان زیادتری مطالعه لازم دارد.

 • ریاضیات را به عنوان یک دانش میتوان از فردی به فرد دیگر متفاوت دانست(نسبی )ولی برای حرفه ای شدن در اینکارهم مرشد و مربی لازم است.این کتاب توسط ریاضیدان معاصر انیشتین و یکی از بزرگترین های قرن بیستم نگارش یافته .

 • از این کتاب بااین نحوه نمایش فرمهای ساختاری اولا نتیجه میشود هر فرمی معنی دارد و برای کارکردی مناسب است (فرم کارویژه است )ثانیا هنجار فرمی رابخاطر آوردن برای معماران مطرح هم ویژگی ذهنیت کارآزموده ایشان است.ثالثا برای رسیدن به آن مراتب اسباب ویژه همانا مشاهده و تفکر و سپس دفترچه اسکیس معمار است و بس.

 • آدلر در سال 1911 رئیس انجمن روانکاوان وین بود ، ولی همراه با 9 نفر از 23 عضو انجمن روانکاوان وین ، آن انجمن را ترک کرد . آدلر هیچگاه شاگرد فروید نبود بلکه وی همکار فروید بود و پیش از اینکه به او ملحق شود در مسیر حرفه ای خود جا افتاده بود. وی انجمن تحقیقات آزاد روانکاوان را تاسیس کرد ویک سال بعد نامش را به انجمن روانشناسی فردی تغییر داد . آدلر در سال

  1914 همراه با کارل فورتمولر انتشار Journal for Individual Psychology را شروع کرد .

  آدلر مردی بود که واقعا جلوتر از زمان خود حرکت می کرد . او نخستین کسی بود که علنا با مراجعان خود به صورت گروه درمانی و خانواده درمانی در برابر تعداد زیادی از حضار و معلمان و والدین و ... کار می کرد . او پس از آنکه در جنگ جهانی اول به عنوان یک پزشک افسر خدمت کرد ، چند کلینیک راهنمایی کودک در مدارس دولتی وین دایر کرد .

  دراوایل دهه 1920 آدلر پیش بینی کرد که هنوز دو نسل دیگر مانده است تا زنان بتوانند در جامعه به برابری واقعی با مردان برسند .

  در سال 1926 نخستین سخنرانی خود را در ایالت متحده انجام داد . وی در سال 1927 در سمپوزیوم ویتنبورگ در کالج ویتنبورگ واقع در اسپرینگفیلد اوهایو شرکت کرد . سپس وقت بیشتری را به سخنرانی در آمریکا پرداخت .

  وی در سال 1932 در دانشگاه لانگ آیلند کرسی استادی روانشناسی طبی را گرفت و همکاریش را با این موسسه ادامه داد .

  آدلر در امریکا نیز به طبابت خصوصی پرداخت و به سخنرانیهای بین المللی خود ادامه داد . آدلر که در سال 1935 شاهد رواج نازیسم در اروپا بود به همراه همسرش به نیویورک رفت . او در سال1937 در حالی که در یک سفر دانشگاهی در اروپا بسر می برد در اثر یک حمله قلبی در آبردین اسکاتلند جان سپرد . دو فرزندش به نام های کورت و الکساندرا که رواندرمانگر بودند کارهایش را ادامه دادند .

 • دراویش یا سلسله داران سر زلف یار،جماعتی که با شوریده سری در پای وفاداری از جان گذشته اند و بلکه از بی جانی و ریاضت به مقامات قرب معشوق ازل وابد گام میسپارند؛دراین کتاب از سالکان این راه خاص و آداب طریقت ایشان و اینکه درپی چه حقیقتی چنین سرگشته اند آشنایی پیدا میکنیم.

 • زندگینامه آلفرد آدلر

  مباحثی پیرامون نظریه عقده حقارت


  در سال 1870 در یک خانواده ی ثروتمند و در حومه ی وین (اتریش ) بدنیا آمد. در سال 1895 درجه ی دکترای پزشکی را از دانشگاه وین دریافت کرد و در رشته ی چشم پزشکی تخصص گرفت و پس از مدتی اشتغال به طبابت تصمیم به فعالیت در زمینه ی روانپزشکی گرفت. در 1911 رسما با دیدگاه های فروید به مخالفت برخاست و در جنگ جهانی اول بعنوان پزشک در ارتش خدمت کرد.در سال 1934 به عنوان استاد روانشناسی بالینی در دانشکده ی پزشکی لانگ آیلند به کار مشغول شد و در سال 1937 در آبردین اسکاتلند در گذشت.

  دیدگاه آدلر به ماهیت انسان خوشبینانه بود و انسان را موجودی ذاتا خوب و پاک میدانست.

 • میلیون ها نفر در سراسر جهان فیلم ذهن زیبا را دیده اند اما عدهٔ کمی ریاضیاتی را درک کرده اند که ذهن زیبای جان نش خلق کرده است. امروزه ریاضیات زیبای نش به زبانی جهانی برای تحقیق در علوم اجتماعی تبدیل شده است و در دیگر رشته های علمی نظیر زیست شناسی تکاملی، علوم اعصاب و حتی فیزیک کوانتومی نیز نفوذ کرده است. جان نش برای تحقیقات برجسته اش در دههٔ 1950 در زمینهٔ بازی ها برندهٔ جایزهٔ نوبل سال 1994 شد. زیست شناسان تکاملی این نظریه را در دههٔ 1970 به کار بردند و اقتصاددانان در دههٔ 1980 آن را پذیرفتند. امروزه دانشمندان علوم اعصاب با استفاده از نظریهٔ بازی ها مغز را بررسی می کنند و انسان شناس ها به کمک آن خود را به مطالعهٔ مردم فرهنگ های مختلف مشغول می کنند. زیست شناسان آن را برای تبیین تکامل به کار می گیرند، و ریاضی دانان از آن برای درک بهتر شبکه های اجتماعی بهره می برند. تام سیگفرید در کتاب شرح می دهد که نظریهٔ بازی ها چگونه علوم زیستی، علوم اجتماعی، و علوم طبیعی را به طریقی به یکدیگر پیوند می دهد که رؤیای آسیموف را دربارهٔ روان تاریخ یا رمز طبیعت به واقعیت نزدیک تر می کند.

 • ریاضیات را علم دقت میدانم و از این جهت به علم مردم شناسی هم نزدیک است. بقول پرویز شهریاری:"ریاضیات علم بی ریاضت است."و این را از سلوک علمی اساتید این رشته باید لمس کرد .اما آنچه عالم فیلسوف و مردم پژوه را به گفتگو درباره ریاضیات کشیده جنبه های عملی و توصیفی آن میتواند باشد .کما اینکه همین توصیفات در کتاب دیگر ایشان"در ستایش تئاتر"درباره همین وجوه جالب هنری است.

 • تحلیل کارشناسانه پارامترهای موثر بر بازار و ربط آن به سیاستهای کلی نظام در این کتاب با بیانی خودی آمده است. 

 • کتاب حاضر مشتمل بر ظرافت کاریهایی از اخلاق در سیره حضرت رسول اکرم صل الله علیه و آله است که اززبانی که به تعریف سبک زندگی جهادی-انقلابی کمک میکند بیان شده است. 

 • آکوستیک ضمن پیوند با منابع زیستی صدا و صنعتی آن با طرز ساختن بناها و دریافت صدااز پس پرده دیوارها و پنجره ها (بازشو )و جنس و ابعاد آنها رابطه دارد.گاهی با تعبیه یک فضای پرت در سمت دریافت کننده صدادر ساختمان  آرامش و عایق بندی صدایی بهمراه می آید و این نکته درباره بناهای ویژه نظیر خوابگاه و بیمارستان اساسی است.

 • این کتاب جناب فرصت الدوله ضمن آشناکردن با گوشه های ادبیات ایران که حس انسی در پی دارد به آتش اشتیاق به ادبیات دیرپای ایرانی از طریق انشانویسی کمک میکند.

 • تکنیک تعلیم با گسترش شبکه مجازی دارد خود رابرروند آموزش چیرگی میبخشد واز این جهت به دموکراسی جدید آموزشی که با تکنوکراسی تعلیم از آنسو بسازد احتیاج داریم.مطالعه این کتاب در مناسب سازی امر آموزش و فضای آموزش مفید خواهد بود.

 • کتابها در دوجلد اطلاعات کاملی درباره انتخاب سایت و نقشه برداری آن تا اجرا و نکات اجرایی و مدیریتی ارایه میکند .نسبت به الان قیمت مناسبی هم دارد کتاب.