• در می 2013، دانیل رای برای یک سفر برنامه ریزی شده سه روزه به سوریه سفر کرد تا از اثرات جنگ بر غیرنظامیان عکس بگیرد. زمانی که در آنجا بود به اسارت داعش درآمد و سیزده ماه کابوس وار در بازداشت بود. دانیل که در کنار گروگان هایی از 13 ملیت مختلف نگهداری می شد، گرسنه و شکنجه شد و او آخرین گروگانی بود که اسارت را زنده ترک کرد.
 • کتاب سرزمین عجایب بیرحم و ته دنیا، رمانی نوشته ی هاروکی موراکامی است که اولین بار در سال 1985 به انتشار رسید. این رمان عجیب، رویاگونه، پراحساس و بی نهایت مبتکرانه را می توان شیرجه ی عمیق هاروکی موراکامی به دلِ ماهیتِ هوشیاری و فهم انسان تلقی کرد. موراکامی از طریق دو روایت موازی، مخاطبین را به دنیای خیال انگیزی می برد که در آن، لورن باکال، باب دیلن، یک پردازشگر اطلاعات، دانشمندی دیوانه، نوه ی این دانشمند و تعداد زیادی از تبهکاران، کتابخانه داران و هیولاهایی زیرزمینی حضور دارند و نقش ایفا می کنند. نتیجه ی چنین معجون شگفت انگیزی، رمانی است که هم فوق العاده سرگرم کننده است و هم تأملی ژرف است بر سرشت و کاربردهای ذهن بشر.
 •  این کتاب، نشان دهنده ی لطافت طبع خاص کلی یرلی و درک او از زندگی افراد کم سن و سال است. 
 • رمان آقای هنشاو عزیز جذاب و برنده ی جایزه ی نیوبری اثر بورلی کلی یرلی، به موضوعات پیچیده ای چون طلاق، ناامنی و زورگویی، از پنجره ی افکار و احساسات پسری کلاس ششمی می پردازد که مشغول نوشتن نامه ای به نویسنده ی موردعلاقه ی خود، بوید هنشاو است. لی باتس پس از جدایی والدینش، به همراه مادرش به شهر جدیدی نقل مکان می کند. لی که در پیدا کردن دوستان جدید و مواجهه با خشمش نسبت به نبود پدر با مشکلات زیادی روبه روست، مجذوب و شیفته‎ی تکلیفی برای مدرسه می شود که در آن باید به نویسنده ی موردعلاقه اش، نامه بنویسد. زمانی که آقای هنشاو به نامه جواب می دهد، این دو نفر رابطه ی غیرمنتظره ای را شکل می دهند که زندگی لی را برای همیشه تغییر خواهد داد. رمان رمان آقای هنشاو عزیز، اثری خیره کننده است که به چگونگی رهایی از دردهای فزاینده ی زندگی می پردازد.
 • روزنامه فروش داستان پسر یازده ساله ای است که در پرتاپ توپ هیچ یک از همسن و سال هایش به گرده پایش نمی رسند اما... در حرف زدن چنان ناتوان است که حتی اسمش را هم نمی تواند بدون لکنت بگوید! بنابراین وقتی برای یک ماه مسئولیت روزنامه فروشی دوستش را برعهده گرفت، برایش مثل روز روشن بود که در ارتباط با مشتری به دردسر می افتد. ولی در خواب هم نمی دید که همان تجربه ی پردردسر، زندگی اش را آنقدر دگرگون کند!
 • خانم بولینسکی چگونه تیم بولینگ پایه ی ششم را انتخاب کرد؟ او برای این سوال، چندین جواب دارد. اما آیا این جواب ها واقعیت دارند؟ او واقعا چگونه نواه، نادیا، اتان و جولیان را انتخاب کرد؟ خانم اولینسکی که پس از مصدومیت در حادثه ی رانندگی، دوباره تدریس را آغاز کرده، درمی یابد که تیم بولینگ مدرسه، راه حل یافتن اعتماد به نفس و موفقیت برای اوست. اما چیزی که حداقل در ابتدا نمی دانست این بود که اعضای تیمش بهتر از خودش می دانند که چرا برای این تیم انتخاب شده اند. رمان چشم انداز شنبه ها، ماجرای یک تیم، کلاس، مدرسه و مجموعه ای از مسابقات است که در بخش های کوتاهی روایت می شود و هر بخش، به یکی از اعضای تیم می پردازد. این بخش های داستانی، سوالات مهمی مطرح و جواب های شگفت آوری نیز ارائه می کنند.
 • قصه از جایی شروع میشود که روزی گردشگران بسیاری برای دیدن مجسمه صف کشیده اند.مجسمه ای 60 سانتی که عده ای معتقد اند اثر "میکل آنژ" میباشد.

   کلودیا قصد داشت فقط چند روز از خانه دور باشد. یقین داشت این فرار او از درون متحول خواهد کرد؛ اما وقتی یک هفته گذشت و او هنوز همان کلودیای سابق باقی ماند، احساس کرد که دیگر نه راه پس دارد نه را پیش.ولی بالاخره معجزه ای که کلودیا نیاز داشت رخ داد و …
 • "کلودیا" دختر دوازده سال ای است که با خانواده اش در حومه نیویورک زندگی میکند.او که از این یک نواختی زندگی اش خسته شده است،تصمیم میگیرد با برادر نه ساله اش "جیمی" از خانه فرار کنند.اما آنها برای فرار مقصدی عجیب را انتخاب میکنند.موزه جایی است که آنها تصمیم میگیرند برای فرار انتخاب کنند و تصور میکنند این مقصد میتواند تحولی در زندگی آنها بوجود آورد.

  جیمی و کلودیا حدود هفت روز در موزه به سر میبرند و در این مدت روزها بعنوان گردشگر از بخش های مختلف موزه دیدن میکنند و شب ها را در گوشه ای سر میکنند.

 • کتاب "فرار به موزه نیویورک" نوشته " ای ال کونینزبرگ" میباشد که داستان دختری بچه ای است که از یک نواختی زندگی اش خسته شده است و به همین دلیل تصمیم عجیب میگرد.

 • از کتاب تصویر یک زن یک نمایش در سال 1954 اقتباس شده است. در سال 1968، بی بی سی یک مینی سریال از آن ساخته است. در سال 1996 نیز یک فیلم سینمایی از آن به کارگردانی جین کمپیون کارگردان نیوزلندی ساخته شده است.
 • تصویر یک زن رمانی اثر هنری جیمز نویسنده ی آمریکایی- بریتانیایی است .وقتی ایزابل آرچر ، زن آمریکایی زیبا و جذاب ، توسط عمه تاچت ثروتمندش به اروپا آورده می شود ، پیش بینی می شود که وی به زودی ازدواج کند. اما ایزابل ، که برای تعیین سرنوشت خود مصمم است ، از رد دو خواستگار واجد شرایطش هیچ ابایی ندارد . او سپس خود را به طرز مقاومت ناپذیری به سمت گیلبرت اسودوند جلب می شود . ایزابل گیلبرت را شبیه جایزه ای می بیند که باید آن را برنده شود. اما گیلبرت مردی است که در زیر نقاب جذابیت اش، چیز دیگری پنهان کرده است و ایزابل به زودی پشت رفتار و روحیه ی متمدنانه ی او چیز دیگری کشف می کند. تصویر یک زن داستانی تلخ از عشق و خیانت ایزابل است که هنوز در مخاطبان مدرن اثرگذار است. تصویر یک زن که به عنوان یکی از بهترین آثار هنری جیمز تحسین می شود یک تراژدی شفاف و روان است که فاصله ی بین پول و خوشبختی را بررسی می کند. ، هنری جیمز در تصویر یک زن یکی از باشکوه ترین قهرمانان خود را خلق کرده است و داستانی تلخ اما جذاب را می آفریند.

 • جان فاولز اولین رمان خود را با نام کلکسیونر در سال 1963 نوشته است. رمان درباره جوانی تنها و دچار اختلالات روانی است که یک دانشجوی زن هنر در لندن را ربوده و او را در زیرزمین خانه روستایی خود اسیر نگه می دارد. کتاب در دو بخش تقسیم شده ، این رمان هم چشم انداز فردریک ، و هم میراندا را دربرمی گیرد. بخشی از رمان که از منظر میراندا گفته می شود به صورت معرفتی ارائه شده است. فاولز این رمان را بین نوامبر 1960 و مارس 1962 نوشت. فیلمی بر اساس این رمان در سال 1965 با بازیگری ترنس تمپ و سامانتا اگر ساخته شده که نامزد دریافت جایزه اسکار فیلمنامه اقتباسی شد.کلکسیونر به عنوان اولین رمان با ژانر هیجان روانشناختی مدرن ، به عنوان رمان پرفروش بین المللی دست یافت که جان فاولز را به رده اول رمان نویس های معاصر تبدیل کرد.
 • کتاب جادوگر، مجموعه ای از داستان های کوتاه نوشته ی شرلی جکسون است که اولین بار در سال 1948 انتشار یافت. این مجموعه دربردارنده ی داستان هایی است که امروزه در زمره ی آثار کلاسیک داستان کوتاه در نظر گرفته می شوند و با تعلیق پرظرافت و توصیفات جذاب خود، چندین نسل از علاقه مندان به داستان های وحشت را مسحور ساخته اند. زنی خانه دار که درد دندان امانش را بریده، سوار بر اتوبوس به سمت مطب دندانپزشک به راه می افتد اما اتفاقی عجیب و درگون کننده برایش رخ می دهد؛ پسری خردسال، داستان هایی شوکه کننده را درباره ی همکلاسی های خشن خود روایت می کند؛ و ساکنین یک روستا گرد هم می آیند تا شاهد قرعه کشی مخوفی باشند. داستان های کتاب جادوگر، توانایی های کم نظیر شرلی جکسون در داستان سرایی را یادآور می شوند.
 • داستان زندگی زن شاعر میانسالی به نام آئوکسیلیو لاکوئوتوره که از اروگوئه به مکزیک مهاجرت کرده و تنها بازمانده ی حمله ی نیروهای ضد شورش به دانشگاه ملی مکزیک است. این کتاب ترکیبی از ادبیات و جنایت و روایتگر کشتار تلاتلولکو و دیگر وقایع وحشتناک سال 1968 در مکزیک است. و این تمام ماجراست، دوستان. افسانه با باد در سراسر پایتخت پیچید، بر بال باد سال 68 نشست و در میان جان به دربردگان و مردگان بر سر زبان ها افتاد. حالا دیگر همه می دانند در روزی که نظامیان استقلال دانشگاه را زیر پا نهادند، در آن سال زیبا و مصیبت بار، زنی در دانشگاه تنها مانده بود... به زندگی بازگشتم، اما چیزی از دست رفته بود، آن چه دیده بودم از دست رفته بود...
 • کتاب «شهر جانوران» رمانی نوشته ی «ایزابل آلنده» است که اولین بار در سال 2002 به انتشار رسید. پسری 15 ساله به نام «الکساندر کولد» در آستانه ی تجربه ی هیجان انگیزترین سفر عمرش قرار دارد. «الکساندر» پس از جدا شدن از خانواده و مادر بیمارش، به مادربزرگ بی باک خود می پیوندد که گزارشگر مجله است و مأموریت دارد به سفری به دنیای دورافتاده و خطرناک آمازون برود. مأموریت آن ها، در کنار سایر اعضای گروه، تهیه ی گزارش از موجودی افسانه ای در آمازون است که با نام «جانور» شناخته می شود. «الکساندر» در زیر انبوه درختان، بیش از هر آنچه که قبلا تصور می کرد، شگفتی هایی را درباره ی جهان های مخفی جنگل های بارانی کشف می کند.
 • داستان پسر یتیمی به اسم کریستوفر، شاگرد استاد داروساز، بندیکت سیاه تیغ. او در کارگاه داروسازی حل معماهای مختلف و ساخت انواع داروها و معجون ها را می آموزد و دوران خوبی را سپری می کند تا اینکه سر و کله ی یک گروه آدمکش پیدا می شود. گروه ناشناسی که داروسازان لندن را زیر نظر گرفته و یک به یک، آن ها را از پا در می آورند. بعد از کشته شدن استاد بندیکت، کریستوفر باید معماهایی را برای پیدا کردن قاتل ها و مقابله با آن ها حل کند.
 • کتاب اشتیاق یخی، رمانی ماجرایی نوشته ی تری لین جانسون است که نخستین بار در سال 2014 منتشر شد. دختری چهارده ساله به نام ویکی سکورد تصمیم گرفته تا برای حفظ میراث پدر فقیدش که سورتمه سواری حرفه ای بود، مقام اول را در مسابقه ی گرگ سفید به دست آورد. ویکی که دلش خیلی برای پدر تنگ شده، تمام وقت خود را صرف سورتمه سواری می کند. ویکی از مادرش نیز ناراحت است چرا که تقریبا مطمئن شده او می خواهد آلاسکا را به مقصد سیاتل ترک کند. ویکی روزی در حین سورتمه سواری، غریبه ای جوان را می بیند که با اسنوموبیل خود دچار سانحه شده و در برف افتاده است. پس از بهبودی این جوان، معلوم می شود که نام او کریس است و هیچ اطلاعاتی از این منطقه ندارد. زمانی که به خاطر سهل انگاری کریس، نقشه ی آن ها گم می شود، این دو شخصیت راه را گم می کنند و فقط پشتکار و خاطرات ویکی از دانش پدرش است که می تواند آن ها را نجات دهد.
 • کلاف پر گره، رمانی نوشته ی لیزا گراف است که برای اولین بار در سال 2013 چاپ شد. در دنیایی تقریباً جادویی که هر کسی از توانایی خاصی بهره مند است، دختری یازده ساله و یتیم به نام کدی، استعداد شگفت انگیزی در پختن کیک دارد. اما کدی هیچ نمی داند که تقدیر از لحظه ی تولدش، او را در مسیر سفری اسرارآمیز قرار داده است. دست سرنوشت، او را به سوی چیزهای عجیبی راهنمایی می کند: یک فروشگاه بزرگ اسباب و وسایل گم شده، یک دستور پخت قدیمی، گروهی از بچه هایی که به دنبال استعداد خود هستند و یک دزدِ استعدادها که زندگی کدی را برای همیشه تغییر می دهد. با این حال، کلید بازگشایی گذشته ی کدی و داستان چگونگی یتیم شدن او در تک تکِ این رویارویی ها مخفی شده است. اگر بخت با کدی همراه باشد، او ممکن است بتواند دوباره پدر و مادر خود را ببیند.
 • آلیس هافمن نویسنده مطرح آمریکا قادر به خلق تصاویر با کلمات است. خواهران استوری درباره زندگی سه خواهر از کودکی تا کهنسالی است که با یکدیگر اختلاف دیدگاه بسیاری دارند ولی با این حال به یکدیگر عشق می ورزند. وقتی جهان خارج نامراد می شود این سه خواهر به دنیای فانتزی خود پناه می برند تا از آسیب آن در امان باشند…داستانی پرکشش و جذاب که قادر به زمین گذاشتن آن نخواهید بود.
 • داستانی سحرآمیز و جادویی از دختری دوازده ساله به نام توویگ. او و مادرش که زمانی زیباترین دختر شهر بوده رازی را در دلشان پنهان کرده اند که باعث می شود از ارتباط با مردم دوری کنند و همین اتفاق اهالی شهر کوچکی را که در آن زندگی می کنند به این فکر انداخته که آن ها افاده ای هستند. به تازگی در همسایگی خانواده فاولرها در خانه ای که برای سال ها متروکه مانده بود افراد جدیدی ساکن شده اند، در منزل جادوگری که سال ها پیش دلشکسته شهر را ترک کرده است. جولیا دختر همسایه جدید است، شاید او بتواند به کمک توویگ بیاید تا طلسم بدشگونی را که از دویست سال پیش گریبان این خانواده را گرفته بشکنند و دوستان خوبی برای یکدیگر باشند.